Який у мене referrer?

Ваш referrer

Це вкаже вам, яка веб-сторінка "спрямувала" вас сюди

Як відомо, коли ви натискаєте посилання на веб-сторінці, ваш веб-браузер перенаправляє вас на цю сторінку. Але чи знаєте ви, що коли ваш веб-переглядач переходить на цю нову сторінку, він також зазвичай повідомляє веб-сайту, на який ви переходите, яка сторінка переслала (або "спрямувала") вас на нього?

Ця сторінка розповідає вам, що ваш веб-браузер надіслав як сторінку "перенаправлення". Якщо ви перейшли зі сторінки "Який у мене браузер?", там буде показано наше доменне ім’я та шлях до сторінки.

Якщо ви перейшли на цю сторінку з іншого веб-сайту, там буде показано це доменне ім’я та, можливо, шлях до цієї конкретної сторінки.

У деяких випадках ваш реферер буде порожнім, і ми не зможемо визначити, звідки ви прийшли. Це може бути з кількох причин.

Чому я не маю реферера?

Ми можемо повідомити вам кілька причин, чому у вас немає реферера.

Ви відвідали цю сторінку безпосередньо

Якщо ви ввели або вставили цю URL-адресу безпосередньо у веб-переглядачі, ви не матимете реферера. Це тому, що вас насправді не "спрямували" сюди з іншого сайту: ви прийшли сюди безпосередньо. Це також стосується випадків, коли ви перейшли на цю сторінку з закладки.

Веб-сайт, з якого ви прийшли, не ділиться реферерами

Тепер веб-сайти можуть дати вказівку вашому веб-переглядачу приховати їх як реферера. Іншими словами, якщо зазвичай ви клацаєте посилання із сайту A на сайт B, сайт B дізнається, що ви перейшли за посиланням із сайту A. Однак тепер сайт A може наказати вашому браузеру не ділитися цим із сайтом B ви прийшли з сайту А.

Є кілька рівнів контролю: веб-сайт може повністю приховати реферера, він може повідомити, що це був реферер, але приховати фактичну сторінку, з якої вони прийшли, або показати повний шлях/сторінку, з якої вони прийшли.

Ви використовуєте розширення веб-переглядача, яке приховує ваші реферери

У вас також може бути розширення веб-браузера, яке приховує або змінює реферера, який ви надсилаєте.

Ми не можемо ручатися за жодне з цих розширень, але кілька прикладів таких розширень: Firefox: Referer Control, Firefox: Toggle Referrer, Chrome: Referer Control. Ви можете дослідити це, якщо вам цікаво.

Підміна реферера, навіщо і кому потрібно?

Найчастіше цим займаються вебмайстри, що продають трафік, займаються арбітражем трафіку, або просто накручують партнерські програми.

У такий спосіб вони накручують статистику лічильників, основне завдання – отримати у статистиці пошуковий трафік.

Крім підміни реферера, зустрічається ще генерація реферера. Такий вид підміни часто зустрічається при накрутці трафіку SEO оптимізаторами, змушуючи думати клієнта, що на його сайт ніби-то йде трафік через просування.

Чому "нібито"?

Тому що наявність посилання на сайті на "Ваш сайт" не завжди обов'язкова, її може бути зовсім там немає, проте переходи з таким реферером дадуть у лічильнику статистиці потрібну інформацію.