Який у мене браузер?

Назва браузера

ОС
Тип пристрою
Повна назва агента користувача

Ваш referrer
Ми не змогли сказати, звідки ви прийшли. Або ви ввели безпосередньо адресу цієї сторінки (наприклад із закладок), або ви перейшли з веб-сайту, який не пропускає реферери, або ви використовуєте розширення веб-переглядача, яке приховує ваш реферер. Дізнатися більше: Який у мене referrer?
WiFi мережа
IP-адреса
MAC-адреса

Що таке браузер?

Веб-браузери є найбільш поширеним програмним забезпеченням. Браузер — це програмне забезпечення, яке використовується для пошуку, отримання та відображення інформації, доступної у Всесвітній павутині. Ця інформація може бути у формі зображень, веб-сторінок, відео та інших файлів, які з’єднані через гіперпосилання та класифіковані за допомогою URL-адрес (уніфікованих ідентифікаторів ресурсів). Наприклад, ви переглядаєте цю сторінку за допомогою браузера.

Браузер є клієнтською програмою, оскільки він працює на комп’ютері користувача або мобільному пристрої та зв’язується з веб-сервером для отримання інформації, яку запитує користувач. Веб-сервер надсилає дані назад у браузер, який відображає результати на пристроях, які підтримують Інтернет. Від імені користувачів браузер надсилає запити до веб-серверів у всьому Інтернеті за допомогою HTTP (протоколу передачі гіпертексту). Для роботи браузера потрібен смартфон, комп’ютер або планшет і доступ до Інтернету.

Структура браузера

Основними компонентами браузера є:

Інтерфейс користувача: сюди входить адресний рядок, кнопка «назад» і «вперед», меню закладок тощо. Кожна частина дисплея браузера, крім вікна, де ви бачите потрібну сторінку.

Браузерний рушій (engine): розподіляє дії між інтерфейсом користувача та механізмом візуалізації.

Механізм візуалізації: відповідає за відображення запитуваного вмісту. Наприклад, якщо запитуваний вміст є HTML, механізм візуалізації аналізує HTML і CSS і відображає проаналізований вміст на екрані.

Мережа: для мережевих викликів, таких як запити HTTP, з використанням різних реалізацій для різних платформ за незалежним від платформи інтерфейсом.

Сервер інтерфейсу користувача: використовується для малювання основних віджетів, таких як поля зі списком і вікна. Цей бекенд надає загальний інтерфейс, який не залежить від платформи. Під ним використовуються методи інтерфейсу користувача операційної системи.

Інтерпретатор JavaScript. Використовується для аналізу та виконання коду JavaScript.

Зберігання даних. Браузеру може знадобитися локально зберігати різноманітні дані, наприклад файли cookie. Браузери також підтримують такі механізми зберігання, як localStorage, IndexedDB, WebSQL і FileSystem.

Чим відрізняються браузери?

Веб-браузери відрізняються кількома параметрами. Усе, починаючи від інтерфейсу користувача, закінчуючи функціями та інструментами захисту конфіденційності та безпеки, може і часто є різним.

Наприклад, якщо конфіденційність і безпека — це ваші головні інтереси, найкраще використовувати такий браузер, як Brave від Brave Software Inc.

Якщо вам потрібна швидкість та зручність у користуванні, то можливо ваш вибір це Safari від Apple або Firefox від Mozilla.

Якщо вам потрібна максимальна веб-сумісність і безліч розширень, Chrome від Google, ймовірно, найкращий вибір.

Незалежно від того, який браузер ви використовуєте, він, імовірно, матиме унікальні функції.

Чи можу я використовувати більше одного браузера одночасно?

Так, і багато людей так і роблять. Ніщо не заважає вам, наприклад, використовувати Safari та Chrome на вашому Mac.

Чи веб-браузери безкоштовні?

Так, більшість веб-браузерів можна завантажити безкоштовно. Компанії, які виробляють браузери, хочуть, щоб ними користувалися якомога більше людей, тому вони роблять їх доступними.