Якa у мене MAC-адреса?

MAC-адреса (Media Access Control) — це унікальний ідентифікатор, який призначається кожному підключеному до мережі пристрою, який дозволяє ідентифікувати його під час підключення. MAC-адреса, яку іноді називають апаратною або фізичною адресою, є унікальним 12-символьним буквено-цифровим атрибутом. Приклад MAC-адреси: 00-DB-F0-29-C8-11.

Для чого це?

Коли провайдер підключає нового користувача, він закріплює його MAC-адресу в системі та постачає трафік згідно з встановленим пакетом саме на неї.

Прив'язка до MAC-адреси потрібна для побудови мережі та стане в пригоді, якщо якась жадібна людина захоче скористатися інтернетом сусіда. Вона може відключити його кабель із комутатора на даху (або відрізати перед квартирою), спробувати перенаправити трафік у свій пристрій, але з цього нічого не вийде, бо провайдер ідентифікує користувача саме за MAC-адресою.

Як дізнатися

Так ось, знання MAC-адреси свого нового роутера якраз нам може стати в нагоді, щоб назвати його провайдеру. Для того, щоб він змінив свої настройки і прив'язав його замість старого від комп'ютера, і у вас знову був інтернет.

Роутери

На будь-якому маршрутизаторі є наклейка з інформацією про підключення до нього. Там зазвичай вказується назва WiFi мережі, адреса входу, логін і пароль для авторизації. І необхідна нам MAC-адреса.

Компьютери

Chrome OS

Mac

Windows

Linux

Smart Phones

iOS

MAC-адреса пристрою
MAC-адреса бездротового підключення

Android

MAC-адреса пристрою
MAC-адреса бездротового підключення

Примітка. Багато пристроїв мають декілька MAC-адрес, залежно від того яким чином він підключений до мережи — через кабель Ethernet (дротовий) чи через мережу Wi-Fi (бездротовий).

Поділитися в Facebook Додати в Twitter Додати в Telegram