Перерахунок з градусів Фаренгейта

Даний онлайн сервіс виконує конвертацію значень температури в градусах Фаренгейта в градуси за шкалою Цельсія і Кельвіна.

У формі калькулятора введіть значення температури, вкажіть точність розрахунку і натисніть "Порахувати".

Калькулятор

знаків після коми

Шкала Фаренгейта - температурна шкала, яка використовується для ненаукових цілей в США та деяких інших країнах. Градус Фаренгейта (позначення: °F) - одиниця вимірювання температури. Названий на честь німецького вченого Габріеля Фаренгейта, який запропонував в 1724 році шкалу для вимірювання температури.

На шкалі Фаренгейта точка танення льоду дорівнює +32 °F, а точка кипіння води +212 °F (при нормальному атмосферному тиску). При цьому один градус Фаренгейта дорівнює 1/180 різниці цих температур. Діапазон 0 ... + 100 °F за шкалою Фаренгейта приблизно відповідає діапазону -18 ... + 37 °C за шкалою Цельсія. Нуль за шкалою Фаренгейта визначається по температурі замерзання суміші води, солі і нашатирю в співвідношенні 1:1:1 (відповідає приблизно -17,8 °C), а за 97,88 °F прийнята нормальна температура людського тіла (36,6 °C). Шкали Цельсія і Фаренгейта перетинаються в точці -40 градусів.

До шестидесятих років 20-го століття шкала Фаренгейта використовувалася у всіх англомовних країнах. Однак більшість з цих країн перейшла до використання шкали Цельсія, і в наш час градус Фаренгейта залишається в побутовому вживанні практично тільки в Сполучених Штатах Америки. У науці шкала Фаренгейта не вживається, поступившись шкалою Кельвіна.

Для перекладу значень з градусів Фаренгейта в градуси за шкалою Цельсія використовується формула: [°C] = ([°F] − 32) × 5⁄9

Для перекладу значень з градусів Фаренгейта в Кельвіна використовується формула: [K] = ([°F] + 459.67) × 5⁄9