Калькулятор вісімкової системи числення

Даний онлайн сервіс виконує переклад числа з вісімкової системи числення в будь-яку іншу. Число може бути будь-яким невід'ємним. Основа системи числення для перекладу від 2 до 36 включно.

У формі калькулятора введіть число в вісімковій системі числення, потім вкажіть систему числення в яку потрібно перевести число і натисніть "Порахувати".

Калькулятор

Система числення - символічний метод запису чисел, подання чисел за допомогою письмових знаків. Система числення дає уявлення безлічі чисел, дає кожному числу унікальне подання (або, принаймні, стандартний вигляд), відображає алгебраїчну і арифметичну структуру чисел. До систем числення висуваються певні вимоги, серед яких найбільш важливими є вимоги однозначного кодування невід'ємних чисел 0, 1,... з деякої їх скінченної множини - діапазону Р за скінченне число кроків і можливості виконання щодо чисел арифметичних і логічних операцій. Від вдалого чи невдалого вибору системи числення залежить ефективність розв'язання зазначених задач і її використання на практиці.

Вісімкова система числення - позиційна целочисленная система числення з основою 8. Для представлення чисел в ній використовуються цифри від 0 до 7.

Вісімкова система найчастіше використовується в областях, пов'язаних з цифровими пристроями. Характеризується легким перекладом вісімкових чисел в двійкові і назад, шляхом заміни вісімкових чисел на триплети довічних. Широко використовувалася в програмуванні та комп'ютерної документації, однак пізніше була майже повністю витіснена шестнадцатеричной. Вісімкова система застосовується при виставленні прав доступу до файлів і прав виконання для користувачів в Linux-системах.