Калькулятор шістнадцяткової системи числення

Даний онлайн сервіс виконує переклад числа з шістнадцяткової системи числення в будь-яку іншу. Число може бути будь-яким невід'ємним. Основа системи числення для перекладу від 2 до 36 включно.

У формі калькулятора введіть число в шістнадцятковій системі числення, потім вкажіть систему числення в яку потрібно перевести число і натисніть "Порахувати".

Калькулятор

Система числення - символічний метод запису чисел, подання чисел за допомогою письмових знаків. Система числення дає уявлення безлічі чисел, дає кожному числу унікальне подання (або, принаймні, стандартний вигляд), відображає алгебраїчну і арифметичну структуру чисел. До систем числення висуваються певні вимоги, серед яких найбільш важливими є вимоги однозначного кодування невід'ємних чисел 0, 1,... з деякої їх скінченної множини - діапазону Р за скінченне число кроків і можливості виконання щодо чисел арифметичних і логічних операцій. Від вдалого чи невдалого вибору системи числення залежить ефективність розв'язання зазначених задач і її використання на практиці.

Шістнадцяткова система числення - позиційна система числення з основою 16. В якості цифр цієї системи числення зазвичай використовуються цифри від 0 до 9 і латинські літери від A до F. Букви A, B, C, D, E, F мають значення 1010, 1110 , 1210, 1310, 1410, 1510 відповідно.

Цю систему часто називають також Hex.

Широко використовується в низькорівневому програмуванні та комп'ютерної документації, оскільки в сучасних комп'ютерах мінімальною адресуемой одиницею пам'яті є 8-бітний байт, значення якого зручно записувати двома шістнадцятиричними цифрами.

У стандарті Юнікод номер символу прийнято записувати в шістнадцятковому вигляді, використовуючи не менше 4 цифр (при необхідності - з провідними нулями).

Шістнадцятковий колір - запис трьох компонент кольору (R, G і B) в шістнадцятковому вигляді.