Якa у мене WiFi мережа?

Інформація про WiFi не може бути визначена безпосередньо з вашого веб-браузера, тому ми не можемо просто представити інформацію прямо тут. Але у нас є кілька простих інструкцій, які нададуть вам корисну інформацію, щоб допомогти вам вирішити проблеми з WiFi.

Як знайти назву мого WiFi у macOS

Якщо ви підключені до точки доступу WiFi, ви зможете побачити стан вашого WiFi в рядку меню.

Якщо ви прив'язали комп'ютер до iPhone, щоб отримати підключення до Інтернету, значок буде виглядати дещо інакше.

Просто натиснувши на піктограму Wi-Fi, ви побачите список деяких можливих точок доступу WiFi, до яких можна підключитися.

Біля назви точки доступу WiFi, до якої ви зараз підключені, стоїть галочка.

Якщо ви не бачите поруч з назвою WiFi галочки, це означає, що ви не підключені до з'єднання WiFi. Якщо ваш комп'ютер все ще може отримати доступ до Інтернету, можливо, до нього підключено кабель LAN/Ethernet або ви під'єднані через USB-донгл.

Якщо піктограма Wi-Fi відсутня в рядку меню, то, ймовірно, її вимкнено у ваших налаштуваннях. Натисніть Меню Apple (у верхньому лівому куті екрана) -> Системні налаштування. Натисніть на пункт Мережа. Поставте галочку на пункті Показувати стан Wi-Fi у рядку меню, і він має з'явитися.

Як знайти назву моєї мережі WiFi у Windows

Коли ви підключені до WiFi у Windows, ви побачите значок Wi-Fi у правому нижньому куті екрана, поруч із годинником.

Якщо ви натиснете на значок Wi-Fi, з'явиться меню, яке покаже вам різні точки WiFi, до яких ви можете підключитися, а також ім'я WiFi, до якого ви зараз підключені.

Як знайти ім'я моєї точки доступу WiFi у Linux

При використанні Linux є кілька різних способів знайти ім'я точки доступу WiFi, до якої ви зараз підключені. Різні дистрибутиви Linux можуть мати різні способи його пошуку.

Один з найпоширеніших способів - відкрити вікно терміналу і скористатися командою "iwgetid".

~$ iwgetid

wlan0 ESSID: "mySweetHome"

У деяких випадках необхідно також вказати системне ім'я вашого бездротового з'єднання, наприклад, "wlan0" (яке можна дізнатися за допомогою команди "ifconfig").

Залежно від вашого дистрибутива Linux і середовища робочого столу (якщо є), можуть також існувати різні інструменти з графічним інтерфейсом, які можуть надати вам цю ж інформацію. Будь ласка, зверніться до офіційної документації до вашого дистрибутива для отримання додаткової інформації.

Як знайти ім'я мого WiFi на iOS (iPhone/iPad)

Знайти ім'я вашого WiFi на iPhone або iPad дуже просто. Для початку поверніться на головний екран і натисніть на іконку "Налаштування":

  • У верхній частині першого екрана програми "Налаштування" буде показано мережу WiFi, до якої ви підключені (якщо така є).
  • Якщо ви не бачите там імені WiFi, це означає, що ваш телефон не підключений до WiFi. Торкніться розділу Wi-Fi, щоб побачити доступні точки доступу WiFi і виберіть одну з них для підключення.

Як знайти ім'я мого WiFi на Android

  • На головній сторінці або у списку програм виберіть Налаштування.
  • Виберіть Wi-Fi.
  • У списку мереж знайдіть назву мережі поруч з пунктом Підключено. Це вона і є.

До якої точки доступу WiFi я підключений?

Кожна точка доступу WiFi, до якої ви можете підключитися, має "ім'я" для її ідентифікації. Це ім’я в термінах комп’ютерних спеціалістів відоме як SSID (Service Set Identifier - ідентифікатор набору послуг). Якщо ви вдома, це ім'я вашого інтернет-модему/маршрутизатора, і ви зазвичай можете перейменувати його на власний розсуд. Якщо ви перебуваєте в офісі на роботі, там, ймовірно, вже встановили точку доступу для всіх працівників, а якщо ви перебуваєте в кафе, бібліотеці або навчальному закладі, вони можуть мати власну безкоштовну точку доступу, якою ви можете користуватися.

SSID може мати довжину до 32 символів, але мінімальний розмір не обмежений.

Зазвичай виробники створюють стандартні SSID, комбінуючи назву компанії з випадковими цифрами або літерами. Залежно від марки вашого маршрутизатора, імена SSID за замовчуванням можуть виглядати приблизно так: HUAWEI-100JZ9, netis_2_4G_F84A2C, TP-Link_EB04 тощо.

Зміна SSID і пароля за замовчуванням зазвичай є гарною ідеєю. Схожі SSID за замовчуванням можуть викликати плутанину. Якщо ви встановите власний SSID, ви можете назвати її "Слава Україні!", "Незламна фортеця" або як завгодно. Не вказуйте в SSID свої особисті дані, такі як домашня адреса або повне ім'я.