Перерахунок з градусів Цельсія

Даний онлайн сервіс виконує конвертацію значень температури в градусах Цельсія в градуси за шкалою Фаренгейта і Кельвіна.

У формі калькулятора введіть значення температури, вкажіть точність розрахунку і натисніть "Порахувати".

Калькулятор

знаків після коми

Градус Цельсія (позначення: °C) - широко поширена одиниця виміру температури, застосовується в Міжнародній системі одиниць (СІ) поряд з Кельвіном.

Градус Цельсія названий на честь шведського вченого Андерса Цельсія, який запропонував в 1742 році нову шкалу для вимірювання температури.

Первісне визначення градуса Цельсія залежало від визначення стандартного атмосферного тиску, тому що і температура кипіння води і температура танення льоду залежать від тиску. Це не дуже зручно для стандартизації одиниці виміру. Тому після прийняття Кельвіна (K), в якості основної одиниці виміру температури, визначення градуса Цельсія було переглянуте.

Шкала Цельсія лінійна в інтервалі від 0 до 100 °C і також лінійно триває в області нижче 0 °C і вище 100 °C.

Відповідно до сучасного визначенням, градус Цельсія дорівнює одному Кельвіну (K), а нуль шкали Цельсія встановлений таким чином, що температура потрійної точки води дорівнює 0,01 °C. У підсумку, шкали Цельсія і Кельвіна зрушені на 273,15:

[°C] = [K] - 273,15

Температуру за шкалою Цельсія прийнято позначати малої латинською літерою t, а абсолютну температуру - великою латинською літерою T.

Для перекладу значень з градусів Цельсія в градуси за шкалою Фаренгейта використовується формула: [°F] = [°C] × 9⁄5 + 32

Для перекладу значень з градусів Цельсія в Кельвіна використовується формула: [K] = [°C] + 273.15

Поділитися в Facebook Додати в Twitter Додати в Telegram