Калькулятор двійкової системи числення

Даний онлайн сервіс виконує переклад числа з двійкової системи числення в будь-яку іншу. Число може бути будь-яким невід'ємним. Основа системи числення для перекладу від 2 до 36 включно.

У формі калькулятора введіть число в двійковій системі числення, потім вкажіть систему числення в яку потрібно перевести число і натисніть "Порахувати".

Калькулятор

Система числення - символічний метод запису чисел, подання чисел за допомогою письмових знаків. Система числення дає уявлення безлічі чисел, дає кожному числу унікальне подання (або, принаймні, стандартний вигляд), відображає алгебраїчну і арифметичну структуру чисел. До систем числення висуваються певні вимоги, серед яких найбільш важливими є вимоги однозначного кодування невід'ємних чисел 0, 1,... з деякої їх скінченної множини - діапазону Р за скінченне число кроків і можливості виконання щодо чисел арифметичних і логічних операцій. Від вдалого чи невдалого вибору системи числення залежить ефективність розв'язання зазначених задач і її використання на практиці.

Двійкова система числення - позиційна система числення з основою 2. Завдяки безпосередній реалізації в цифрових електронних схемах на логічних вентилях, двійкова система використовується практично у всіх сучасних комп'ютерах і інших обчислювальних електронних пристроях.

У двійковій системі числення числа записуються за допомогою двох символів (0 і 1). Числа, представлені в цій системі часто називають двійковими або бінарними числами.